Pro rodiny s dětmi

Ať už se s Vašimi ratolestmi vydáte na jednodenní výlet nebo se u nás rozhodnete strávit týdenní dovolenou, nudit se rozhodně nebudete. Vzhledem ke svému umístění uprostřed přírody je Hotel Pod Zvičinou přímo předurčen pro návštěvu rodinami s dětmi. Snažíme se proto vytvářet co nejlepší podmínky a širokou škálu služeb, tak aby se u nás rodiny cítily dobře a rády se k nám vracely.

UBYTOVÁNÍ

Rodiny s dětmi mohou ocenit 4-5ti lůžkové pokoje se dvěma oddělenými ložnicemi a společným sociálním zařízením. Na jakýkoliv pokoj Vám rádi zapůjčíme dětskou postýlku. Dobrodružné povahy mohou využít také ubytování v chatičkách či vlastním stanu v našem kempu. Více o ubytování zde.

HŘIŠTĚ

V celém areálu jsou rozmístěny nejrůznější herní prvky (skluzavka, houpačka, prolézačky). Na terase hotelu najdete pingpongový stůl (pálky k zapůjčení zdarma na recepci), stolní fotbal a venkovní verze šachů a dámy. Přímo pod terasou se nachází tenisový kurt, opodál hřiště vhodné na volejbal či badminton, u kempu pak malé fotbalové hřiště. Více informací zde.

ZÁBAVNĚ-NAUČNÉ STEZKY

V blízkém okolí hotelu jsme pro Vás připravili tři zábavně-naučné stezky pro děti různých věkových kategorií. Na výběr budete mít z následujících:

  •     Stezka dráčka Zvičináčka,
  •     Skřítkové a víly (Hledáme klíček k jaru),
  •     Domácí zvířátka.

Pracovní listy ke stezkám jsou k vyzvednutí na recepci hotelu (za cenu 20 Kč), stejně jako následná odměna! 🙂

LESNÍ STEZKA

V srpnu 2018 byla rozšířena naše nabídka aktivit o populárně-naučnou lesní stezku. Bavit se budou děti i dospělí! Stezka pomocí dřevěných panelů zábavným způsobem seznamuje návštěvníky se životem v lese, jednotlivými druhy zvířat a rostlin i ekologickými problémy.

Stezka je instalována přímo u dvou významných objektů, které připomínají dlouhou historii bývalých Lázní pod Zvičinou, kapličky Panny Marie a Osmibokého pavilonku.

MINIFARMA

Ve výbězích okolo hotelu na Vás čekají členové naší minifarmy. Momentálně k nim patří 2 poníci2 kozy, 2 husy a stádo oveček. V ohradě s poníky uvidíte dokonce i osla. Budeme rádi, když nám pomůžete zvířátka nakrmit. V případě zájmu požádejte obsluhu hotelu o vhodné krmení.

Až se s našimi zvířecími parťáky dobře seznámíte, nebude už žádný problém vyřešit připravenou Stezku domácích zvířátek! 🙂

PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ S DĚTSKÝM BAZÉNEM

Přírodní koupaliště napouštěné pramenitou vodou z místní studánky je součástí malého kempu u lesa vzdálené přibližně 150 m od hlavní budovy hotelu. Koupaliště je doplněno vyhřívaným dětským bazénkem se slanou vodou i sprchou. Kromě toho zde najdete také venkovní hrací prvky a pískoviště.

Cena vstupu na koupaliště je 20 Kč / osoba (pro hotelové hosty zdarma). Vstupenku zakoupíte v recepci hotelu.

QUESTING

Možná neznáte název questing, ale určitě už jste někdy hráli šipkovanou nebo hledali poklad. Právě i v questingu si můžete vyzkoušet něco podobného! Přichystán je Quest Hora kaplí, vod a draků aneb Hledačka pod Zvičinou. Stačí si na recepci vyzvednout pracovní list a vydat se na 4,5 km dlouhou trasu, která Vás dovede až vrchol Zvičiny. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude Váš!  Hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí. Více informací zde.

VNITŘNÍ DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

Jsme připraveni i na případy, kdy počasí právě nepřeje. Vnitřní hřiště plné prolézaček, skluzavek, tunelů a skákadel se nachází v budově zvané „vila“, která je na hlavní budovu s restaurací napojena tzv. kolonádou. Klíč od hřiště Vám poskytne personál hotelu.

Cena za vstup je 20 Kč / dítě.

ZIMNÍ AKTIVITY

I v podhůří Krkonoš se dá zažít skvělá zima! Takřa od dveří hotelu lze vyrazit na sjezdovku s vlekem vhodnou pro začátečníky. Ve vybraných termínech (či po domluvě) zajišťujeme také služby lyžařského instruktora. Přibližně 1 km od hotelu se nachází 400 m dlouhá modrá sjezdovka „Severka“. Pro běžkaře jsou tu upravované trasy okolo Zvičiny. Vždy však záleží na aktuálních sněhových podmínkách. Veškeré vybavení (lyže, snowboardy, běžky) Vám rádi zapůjčíme. Pro relaxaci po aktivním dni jsou tu venkovní koupelové sudy HOT-TUB!

Kromě tohoto výčtu aktivit Vám v našem informačním centru doporučíme zajímavé TIPY NA VÝLETY do okolí (např. Safari Park Dvůr Králové nad Labem, pohádková přehrada Les Království, hrad Pecka, hospital Kuks).

Jezdíte rádi na kole, ale nechcete brát s sebou Vaše vlastní? Nevadí. Máme i PŮJČOVNU, kde Vám kola (i s dětskými sedačkami) poskytneme. Půjčit si můžete nejen KOLA, ale i KANOE. Pro větší skupiny organizujeme výlety, na kterých se vydáte objevovat nedostupná zákoutí přehrady či vyzkoušíte 12 km dlouhou trasu ze Dvora Králové až do Kuksu.