Tipy na výlet

V okolí našeho hotelu se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Na této stránce najdete doporučení na některá z nich včetně odkazů, kde jsou tato místa blíže popsána. Další informace a tipy získáte přímo v našem informačním centru umístěném v recepci hotelu.

Výhled ze Zvičiny

Zvičina (671 m n. m.)

Nejvyšší vrchol Podkrkonoší s výhledy na hřebeny Krkonoš i do širšího okolí. Na vrchu stojí barokní kostel sv. Jana Nepomuckého a Raisova turist. chata.
Vzdálenost: 2 km (pěší trasa)

Cestu na Zvičinu si můžete zpestřit naším questem Hora kaplí, vod a draků aneb Hledačka pod Zvičinou. Pracovní list k vyzvednutí na recepci hotelu (cena: 20 Kč).

Přehrada Les Království

Přehrada Les Království

Uprostřed lesů na řece Labi stojí pohádková přehrada, od roku 1964 zapsaná na seznamu technických památek.
Vzdálenost: 6 km

Přímo u přehrady naleznete hned několik míst k posezení:

 • U Kolečka (vyhlášené hamburgery),
 • Na Vyhlídce (krásný výhled),
 • Štěrbova vila (kulturní léto).
Safari park, ZOO Dvůr Králové

Safari park Dvůr Králové

Jedinečné nahlédnutí do světa Afriky. Součástí je africké safari, lví safari i klasická zoologická zahrada.
Vzdálenost: 8 km

Zastavte se kromě návštěvy samotné ZOO také v Safari pivovaru a ochutnejte speciality z Afriky nebo zde vyráběné pivní speciály (Kili Beer 16° IPA, White Rhino Beer 12°)!

Kuks

Hospital Kuks

Perla českého baroka
Vzdálenost: 19 km

Vyzkoušejte kánoe jako netradiční způsob dopravy do Kuksu! Výchozím bodem je Dvůr Králové, kde si můžete kánoe zapůjčit u organizace Jedu Labe! Pro větší skupiny poskytujeme kánoe také v našem hotelu.

Hrad Pecka

Hrad a městys Pecka

Láká krásnou okolní krajinou s jedinečnými výhledy na Krkonoše i prohlídkovými okruhy zaměřenými na historii hradu a městečka Pecka.
Vzdálenost: 12 km

Pevnost Josefov

Pevnost Josefov

Unikátní vojenský komplex (pevnostní město). Pevnost dnes: autentické prohlídky podzemních chodeb, zážitkové programy, pořádání akcí.
Vzdálenost: 28 km

Mlýn (Babiččino údolí)

Ratibořice - Babiččino údolí

Navštivte zámek Ratibořice, Staré bělidlo i celé malebné údolí a ocitněte se přímo ve světě postav z Babičky Boženy Němcové!
Vzdálenost: 39 km

null

Nové Město nad Metují

Zajímavé historické centrum, krásný zámek se zahradou, malebné okolí i příjemné a cenově dostupné hospůdky s dobrým jídlem a pitím.
Vzdálenost: 43 km

Chcete další tipy na výlety?

 • Krkonoše (45 km) – nejvyšší hora České republiky – Sněžka (46 km),
 • CHKO Český ráj (50 km) – skalní města, hradní zřícenina Trosky, hrady Valdštejn, Kost, zámek Hrubá Skála,
 • Zámky: Hrádek u Nechanic (40 km), Náchod (42 km),
 • Adršpach (48 km) / Broumovské stěny (58 km) – přírodní parky s atraktivními skalními útvary,
 • Harrachov s historickou sklárnou (57 km),
 • Špindlerův Mlýn s letní bobovou dráhou (44 km),
 • Pec pod Sněžkou s lanovým parkem (45 km).

­

Organizace programu

Každému z hostů rádi poradíme zajímavá místa, která lze v našem regionu navštívit (včetně tajných tipů založených na osobních zkušenostech). Pro větší skupiny nabízíme také možnost organizace programu dle přání. Cenovou nabídku zpracujeme dle rozsahu služeb, velikosti skupiny apod. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na info@hotelpodzvicinou.cz.

­

­

Sportovní aktivity v okolí

Dvůr Králové nad Labem (10 km): v tomto městě najdete letní kouplaliště s velkým plaveckým bazénem, tenisové kurty, posilovny, sauny, volejbalová hřiště. Prochází tudy také Labská (cyklo)stezka, jejíž součástí je také 1,5 km dlouhý úsek v Žirči oblíbený pro in-line bruslení.

Přímo v Hotelu Pod Zvičinou si můžete rezervovat jízdy na kanoi (kánoe půjčujeme a pro větší skupiny organizujeme také výlety po Labi), vyhlídkové lety malým motorovým letadlem, paragliding, výlet s psím spřežením a další aktivity. V letních měsících půjčujeme kola, v zimě zase zimní vybavení (běžky, lyže, snowboardy, sněžnice). Při dobrých sněhových podmínkách můžete lyžovat i vyrazit na běžky v bezprostřední blízkosti hotelu. Pokud nám sněhová nadílka schází, do Krkonoš je to pouhých 35 km.

Aktuální dění v regionu

Dvůr Králové nad Labem

 Turistický portál města DKnL

Informace o aktuálním dění a událostech v našem regionu získáte na webu www.kralovedvorsko.cz, kde jsou pravidelně zveřejňovány akce (nejen) na každý víkend, či v kalendáři akcí turistického portálu města Dvůr Králové nad Labem.

Královédvorsko.cz

Turistické informační centrum Pod Zvičinou (TIC Pod Zvičinou)

V roce 2010 vzniklo v prostorách Hotelu Pod Zvičinou turistické informační centrum, které již v roce vzniku obsloužilo více než 3000 návštěvníků.

Najdete nás na hlavní červené turistické trase vedoucí na vrchol Zvičiny, který je vyhledávaným cílem výletníků. V informačním centru Vám poskytneme řadu zajímavých informací o regionu, tipy na výlety pěšky, na kole nebo v zimě na lyžích. Díky sídlu přímo v Hotelu Pod Zvičinou Vám můžeme nabídnout také celou řadu doprovodných služeb hotelu (např. půjčovna zimních i letních sportovních potřeb – kola, lyže, běžky, snowboardy, kanoe). Rádi navrhneme program pro Vaši dovolenou nebo připravíme program na míru. Pro větší skupiny organizujeme výlety.

TIC pod Zvičinou je již dvakrát držitelem certifikátu udělovaného Deníkem.cz, A.T.I.C. ČR  a CZECH TOURISM za nejlepší infocentrum Královéhradeckého kraje pro rok 2013 a 2015.

“Hlavním impulzem ke vzniku TIC byla skutečnost, že jako provozovatelé hotelu jsme si uvědomili, že vzhledem k současnému stavu infrastruktury a služeb cestovního ruchu v oblasti je návštěvnost regionu sezónního charakteru a je tím významně negativně ovlivněna. Zřízení turistického informačního centra přímo v hotelu je dle našeho názoru významným bodem přispívajícím k rozvoji cestovního ruchu v celém regionu.”

Více o informačním centru naleznete na: www.ticpodzvicinou.cz

Turistické informační centrum Pod Zvičinou
Turistické informační centrum Pod Zvičinou

Turistické centrum Pecka

Naší spřátelenou organizací je turistické centrum na Pecce.

Městečko Pecka bývá pro svou polohu v malebné krajině nazýváno perlou Podkrkonoší. Je neodmyslitelně spojeno s hradem Pecka, ale je také ideálním místem pro rekreační pobyt. Je významnou křižovatkou turistických i cyklistických tras pro celé okolí. Rozmanité okolí s mírným kopcovitým terénem skýtá vhodné prostředí pro celoroční příjemné procházky a turistické či cyklistické výlety. Rozsáhlé lesy jsou označovány za houbařský ráj.

Co najdete v turistickém centru?

 • cyklocentrum a úschovnu kol,
 • zázemí pro cyklisty a turisty,
 • odpočinek a rychlé občerstvení,
 • prodej regionálních potravin a výrobků,
 • ve spolupráci s  TIC pod Zvičinou projekt minifarmy domácích zvířátek.
Turistické centrum Pecka

Více o informačním centru naleznete na: www.infopecka.cz.