Po Labi i na Kuks aneb Poznejte Podzvičinsko i z jiné perspektivy!

Labskou cyklostezku na kolech či in-line bruslích zkusili už jistě mnozí z vás. Málokdo má však tušení, že některé úseky lze absolvovat nejen podél – ale také přímo po Labi! Jak? Na kánoích! V informačním centru Pod Zvičinou vám je rádi zapůjčíme, a budete tak moci zažít tuto oblast z nové perspektivy.

Doporučit můžeme trasu ze Dvora Králové do Kuksu, která klidným tempem zabere přibližně 3 hodiny. Na této 12 km dlouhé cestě vás čeká objevování labských meandrů i možnost zastavení v barokním areálu Žireč s návštěvou největší stálé expozice cyklistiky ve střední Evropě, bylinkové zahrady či místní kavárny. Připravit se musíte ale i na jedno přenášení lodí. Pokud by vám po tomto výkonu ubylo sil, záchranou je nedaleký Šporkův mlýn – pouhým vystoupením z lodi se ocitnete na zahrádce tohoto pohostinství. Dále pokračuje cesta již do Kuksu, kde je možné vylodění a prohlídka barokního hospitalu. Díky dobré dopravní dostupnosti lze pro cestu zpět využít autobus či vlak nebo se vydat po svých třeba Křížovou cestou 21. století.

V letním období (červen–září) nabízíme možnost zapůjčení kánoí či organizaci výletu po Labi pro skupinky o nejméně 8 lidech.

Cena: 300 Kč / 1 kánoe (včetně dopravy lodí do Dvora Králové a jejich následného vyzvednutí).

Rezeravace: info@hotelpodzvicinou.cz nebo tel: +420 499 396 381.

Jednotlivcům a menším skupinám doporučujeme využití královédvorské služby „Jedu Labe„.