Hotel Pod Zvičinou

Nedaleko Dvora Králové nad Labem, na svahu nejvyššího vrcholu regionu Podkrkonoší – Zvičiny (671 m n. m), naleznete na okraji lesa útulný rodinný hotel s nabídkou různorodých aktivit i forem ubytování. Díky jedinečné lokaci se všem návštěvníkům a hostům nabízí přímo z terasy hotelu překrásný výhled na hřebeny Krkonoš a Podkrkonošská údolí. Kra­jina i hotel a jeho areál nabízí vyžití jak v letních tak i v zimních měsících.

­

Hotel s tradicí

Hotel má dlouhou a zajímavou historii, která začíná již v 17. století. Samotný provoz pohostinské činnosti se datuje ke konci 19. století. Již v této době byl vyhledávaným výletním místem a byl znám jako klimatické lázně (odtud i dnes používaný název místa – Lázně pod Zvičinou). Pramenitá voda z Mariánské studánky (s údajně léčivými účinky) dosud tvoří hlavní zdroj pitné vody hotelu a je také zdrojem při napouštění přírodní nádrže v areálu hotelu. Celá historie Hotelu Pod Zvičinou je poutavým způsobem včetně dobových fotografií popsána v knize „Lázně u Mariánské studně pod Zvičinou: historie a současnost“, jejíž spoluautorkou je současná majitelka hotelu paní Nancy Engelen. Snahou Nancy, v jejímž vlastnictví je hotel již více než 20 let, i jejího manžela Erica a dětí (Rob, Floortje, Marieke) je vytvářet zde příjemnou rodinnou atmosféru s pestrou nabídkou aktivit.

­

Je libo hotelový pokoj s výhledem na Krkonoše či chatičku u lesa?

Právě přátelská rodinná atmosféra, umístění uprostřed přírody a množství nabízených aktivit vytváří z hotelu ideální místo pro pobyty rodin s dětmi, školy v přírodě či firemní teambuildingové akce. Hosté mohou využít jak ubytování v hotelových pokojích, tak v apartmánech přilehlých bungalovů. Pro děti nebo dobrodružné povahy může být v letních měsících zajímavé ubytování v chatkách u lesa.

­

Za odpočinkem i dobrodružstvím

Kromě stravování a ubytování jsme připraveni pro Vás zajistit také doprovodný program. Ten se bude lišit podle účelu, se kterým k nám zavítáte. Chcete u nás strávit odpoledne s dětmi, firemní večírek nebo třeba celou dovolenou? Na vše jsme připraveni!

­

ZÁBAVA PRO DĚTI. V blízkém okolí hotelu se nachází 3 zábavně-naučné stezky pro děti podle věkových kategorií. V areálu je připravena také lesní stezka s interaktivními prvky a tabulemi nebo nové hřiště u lesa s balančními prvky a prolézačkami. Dále jsou zde rozmístěny nejrůznější herní prvky (skluzavka, pískoviště, houpací koně, prolézačky). V případě nepřízně počasí je k dispozici vnitřní dětské hřiště. A kdo chce, může najít třeba i poklad! Přichystán je Quest Hora kaplí, vod a draků aneb Hledačka pod Zvičinou (trasa dlouhá 4,5 km vedoucí od hotelu až na vrchol Zvičiny). V rámci minifarmy (tvořené výběhy kolem hotelu) mohou děti pozorovat život běžných hospodářských zvířat jako jsou ovce, kozy, husy, poníci a osli.

­

LETNÍ AKTIVITY. V letních měsících může přijít vhod osvěžení v relax zóně u lesa, která je doplněna dětským bazénkem (pro otrlejší je zde i přírodní nádrž s rybami). Sportovně založení ocení výlet na kole či kánoích (ve formě zapůjčení či organizovaného výletu). Přímo v areálu hotelu se nachází tenisový kurt, pingpongový stůl, travnaté hřiště vhodné pro volejbal či badminton, stolní fotbal, zahradní šachy či dáma na terase hotelu.

­

ZIMNÍ AKTIVITY. I na zimu jsme dobře vybaveni. Pokud Vám vybavení schází, neklesejte na mysli, rádi Vám zimní výbavu (lyže, snowboardy, běžky) zapůjčíme. Takřka od dveří hotelu můžete vyrazit na naši sjezdovku s vlekem vhodnou pro začátečníky. Přestože v posledních letech sněhové podmínky zimním radovánkám příliš nepřejí, každoročně se nám podaří alespoň na několik dní sjezdovku zprovoznit. Větší štěstí mívají běžkaři, kterým zůstává trať okolo Zvičiny (i další tratě v okolí) dostupná poměrně dlouhou dobu. Pokud chcete zimní večery využít ke klidnému relaxování, čekají na Vás venkovní dřevěné koupelové sudy HOT-TUB, kde pro Vás zatopíme dřevem a umocníme tak Váš zážitek z příjemné bylinkové koupele.

­

TRADIČNÍ UDÁLOSTI. Během celého roku průběžně pořádáme akce různého typu (Vítání jara, pivní slavnosti, tvořivé dílny, orientální tance, Hot-Tub víkendy, svatomartinské hody, zvěřinové hody a další). Mezi ty tradiční a velmi oblíbené patří „Živý betlém„, který se koná vždy o vánočních svátcích. Pravidelně dvakrát ročně se můžete zúčastnit tzv. Večeře s vraždou.

­

PRO FIRMY. Pokud máte v úmyslu uspořádat firemní teambuilding, je možné veškeré výše zmíněné aktivity upravit na míru pro potřeby Vaší firmy. Oblíbené jsou zejména výlety na kolech a kánoích, a v poslední době také firemní Večeře s vraždou. Další zajímavou možností je Vaření s profesionálem, která je nabízena v období mimo hlavní sezónu. Jednotlivé týmy se střídají při přípravě pokrmů pod dohledem a instrukcemi našeho kuchaře. Následně si vzájemně představí a případně hodnotí své kulinářské výtvory – aneb jak stihnout Prostřeno během jednoho večera.

Společenské akce i firemní školení

Moderní konferenční prostory, které se nachází v místech bývalé kolonády spojující hlavní a vedlejší budovu, nabízejí dostatečnou kapacitu (až 150 míst) pro pořádání společenských akcí, svateb, oslav, seminářů či školení. Pro tyto příležitosti lze rovněž využít prostorů hotelové restaurace i jejích dvou salónků. Plánujete-li rodinnou oslavu, přátelské setkání, sraz spolužáků nebo oslavu výročí, neváhejte se na nás obrátit. Při organizování větší akce pro Vás rádi sestavíme kompletní menu dle Vašich přání a možností.

 ­

­K rozličným aktivitám Vás může inspirovat naše fotogalerie!