Pro rodiny s dětmi

Ať už se s Vašimi ratolestmi vydáte na jednodenní výlet nebo se u nás rozhodnete strávit týdenní dovolenou, nudit se rozhodně nebudete. Vzhledem ke svému umístění uprostřed přírody je Hotel Pod Zvičinou přímo předurčen pro návštěvu rodinami s dětmi. Snažíme se proto vytvářet co nejlepší podmínky a širokou škálu služeb, tak aby se u nás rodiny cítily dobře a rády se k nám vracely.

UBYTOVÁNÍ

Rodiny s dětmi mohou ocenit 4-5ti lůžkové pokoje se dvěma oddělenými ložnicemi a společným sociálním zařízením. Na jakýkoliv pokoj Vám rádi zapůjčíme dětskou postýlku. Dobrodružné povahy mohou využít také ubytování v chatičkách či vlastním stanu v našem kempu. Více o ubytování zde.

HŘIŠTĚ

V celém areálu jsou rozmístěny nejrůznější herní prvky (skluzavka, houpačka, prolézačky). Na terase hotelu najdete pingpongový stůl (pálky k zapůjčení zdarma na recepci), stolní fotbal a venkovní verze šachů a dámy. Přímo pod terasou se nachází tenisový kurt, opodál hřiště vhodné na volejbal či badminton, u kempu pak malé fotbalové hřiště. Více informací zde.

ZÁBAVNĚ-NAUČNÉ STEZKY

V blízkém okolí hotelu jsme pro Vás připravili tři zábavně-naučné stezky pro děti různých věkových kategorií. Na výběr budete mít z následujících:

  •     Stezka dráčka Zvičináčka,
  •     Skřítkové a víly (Hledáme klíček k jaru),
  •     Domácí zvířátka.

Pracovní listy ke stezkám jsou k vyzvednutí na recepci hotelu (za cenu 30 Kč), stejně jako následná odměna! 🙂

LESNÍ STEZKA

V srpnu 2018 byla rozšířena naše nabídka aktivit o populárně-naučnou lesní stezku. Bavit se budou děti i dospělí! Stezka pomocí dřevěných panelů zábavným způsobem seznamuje návštěvníky se životem v lese, jednotlivými druhy zvířat a rostlin i ekologickými problémy.

Stezka je instalována přímo u dvou významných objektů, které připomínají dlouhou historii bývalých Lázní pod Zvičinou, kapličky Panny Marie a Osmibokého pavilonku.

HŘIŠTĚ U LESA

Od roku 2020 se radujeme z nového  hřiště s balančními prvky a prolézačkami, která procvičí nejen vaši kondici, ale také smysly. Zkoušeli jste už někdy chůzi po smyslovém chodníku z přírodních materiálů? Zde můžete! Děti si zaskotačí na kladině, pneudráze, pružinovém hadovi či několika lanových mostcích. A pokud je neuvidíte, hledejte v krtkově domečku!

Hřiště je celoročně volně přístupné nejen našim hostům, ale také široké veřejnosti (rodiny, školy, školky,…).

Vybudování podpořila Evropská unie z Programu rozvoje venkova 2014-2020 prostřednictvím MAS Královédvorsko.

Logo_EU_PRV
Program rozvoje venkova
MAS Královédvorsko

MINIFARMA

Ve výbězích okolo hotelu na Vás čekají členové naší minifarmy – poníci, oslíci, kozy, husy, prasátka i stádo oveček.

Až se s našimi zvířecími parťáky dobře seznámíte, nebude už žádný problém vyřešit připravenou Stezku domácích zvířátek! 🙂

RELAX ZÓNA U LESA

Přírodní nádrž s rybami napouštěná pramenitou vodou z místní Mariánské studánky je součástí malého kempu u lesa vzdáleného přibližně 150 m od hlavní budovy hotelu. Najdete zde také venkovní herní prvky a pískoviště pro děti.

Koupání v nádrži je na vlastní nebezpečí, kvalita vody není pravidelně sledována.

QUESTING

Možná neznáte název questing, ale určitě už jste někdy hráli šipkovanou nebo hledali poklad. Právě i v questingu si můžete vyzkoušet něco podobného! Přichystán máme Quest Hora kaplí, vod a draků aneb Hledačka pod Zvičinou. Stačí si na recepci vyzvednout pracovní list (20 Kč) a vydat se na 4,5 km dlouhou trasu, která Vás dovede až vrchol Zvičiny. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude váš!  Hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí. Více informací zde.

Kouzelné Podkrkonoší

Vydejte se s dětmi na cestu Podkrkonoším spolu s čarodějem Modromírem! Zahrajte si pohádkovou turistickou hru, která vás zavede na zajímavá místa našeho regionu!

Součástí této hry je celkem 16 zastavení, z nichž jedno se nachází také v našem areálu. Na každém z míst naleznete tabulku s QR kódem, který vás odkáže na poslech části pohádky. Budete-li úspěšní, na konci cesty zjistíte, kde se nachází magická brána do říše pohádek.

Kouzelné Podkrkonoší, čaroděj Modromír, Lázně pod Zvičinou - zázračný léčivý pramen

VNITŘNÍ DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

Jsme připraveni i na případy, kdy počasí právě nepřeje. Vnitřní hřiště plné prolézaček, skluzavek, tunelů a skákadel se nachází v budově zvané „vila“, která je na hlavní budovu s restaurací napojena tzv. kolonádou. Klíč od hřiště Vám poskytne personál hotelu.

Cena za vstup je 50 Kč / dítě.

Hřiště je přístupné v otevírací době restaurace od 10:00 do 17:00.

ZIMNÍ AKTIVITY

I v podhůří Krkonoš se dá zažít skvělá zima! Takřa od dveří hotelu lze vyrazit na sjezdovku s vlekem vhodnou pro začátečníky. Ve vybraných termínech (či po domluvě) zajišťujeme také služby lyžařského instruktora. Přibližně 1 km od hotelu se nachází 400 m dlouhá modrá sjezdovka „Severka“. Pro běžkaře jsou tu upravované trasy okolo Zvičiny. Vždy však záleží na aktuálních sněhových podmínkách. Veškeré vybavení (lyže, SNB, běžky) Vám rádi zapůjčíme. A pro relaxaci po aktivním dni můžete využít venkovní koupelové sudy HOT-TUB!

Kromě tohoto výčtu aktivit Vám v našem informačním centru doporučíme zajímavé TIPY NA VÝLETY do okolí (např. Safari Park Dvůr Králové nad Labem, pohádková přehrada Les Království, hrad Pecka, hospital Kuks).