Relaxace i sportovní vyžití v Hotelu Pod Zvičinou

Celý hotelový areál nabízí řadu aktivit jak pro hotelové hosty, tak pro širokou veřejnost. Umístění na okraji lesa, 2 km od hlavní silnice, odkud dále vedou již jen (cyklo)turistické trasy, i krásný výhled na hřebeny Krkonoš Vám umožní strávit zde klidné chvíle a oddychnout si od každodenních starostí. Také možnosti aktivního odpočinku jsou široké. Komplexní ceník služeb naleznete zde.

TENIS

Tenisové hřiště slouží hostům Hotelu Pod Zvičinou již od začátku minulého století. Dřívější antukový povrch byl v roce 2012 nahrazen umělým trávníkem. Tenisový kurt si mohou pronajmout hosté hotelu i další zájemci.

Rezervace na tel.: +420 499 396 381.

Cena pronájmu: 180 Kč / hod., 250 Kč / 2 hod.

RELAX ZÓNA U LESA

Přírodní nádrž s rybami napouštěná pramenitou vodou z místní Mariánské studánky je součástí malého kempu u lesa vzdáleného přibližně 150 m od hlavní budovy hotelu. Najdete zde také venkovní herní prvky a pískoviště pro děti.

Koupání v nádrži je na vlastní nebezpečí, kvalita vody není pravidelně sledována.

VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ

Pro kolektivní sporty máme k dispozici travnaté hřiště se sítí vhodné pro volejbal, badminton či nohejbal. Hřiště obvykle není nutné rezervovat. Nicméně pokud plánujete uspořádat například turnaj s přáteli, kontaktujte nás prosím v předem.

KANOE

Využijte skvělé příležitosti ke krátkému (cca 3 hodinovému) splutí jednoho z úseků řeky Labe mezi Dvorem Králové a Kuksem! Pozvěte rodinu či přátele a zažijte dobrodružství na vodě!

Od června do září nabízíme možnost zapůjčení kánoí či organizaci výletu po Labi pro skupinky o nejméně 8 lidech. Cena je 300 Kč / kánoe (v případě vlastní dopravy 200 Kč / kánoe).

Jednotlivcům a menším skupinám doporučujeme využití služby Jedu Labe.

PING-PONG, ŠACHY, DÁMA

Na terase hotelu jsou umístěna hrací pole a dřevěné figurky pro zahradní šachy a dámu, stůl pro stolní tenis (ping-pong) a také fotbálek. Můžete si tak užít sportování s výhledem na Krkonoše. Ping-pongové pálky i míček Vám zdarma zapůjčíme v hotelové recepci.

CYKLISTIKA

V našem okolí najdete síť cyklostezek (inspirace např. zde). Jelikož jsme v Podkrkonoší, rovinky nečekejte. Zoufat ale nemusíte, vyšlapané kopce se Vám bohatě odmění krásnými panoramaty! Kdo si s kopci přeci jen nerozumí, může vyzkoušet Labskou cyklostezku podél řeky a dostat se tak třeba až do Hradce Králové či opačným směrem do Krkonoš.

QUESTING

Možná neznáte název questing, ale určitě už jste někdy hráli šipkovanou nebo hledali poklad. Právě i v questingu si můžete vyzkoušet něco podobného! Přichystán je Quest Hora kaplí, vod a draků aneb Hledačka pod Zvičinou. Stačí si na recepci vyzvednout pracovní list (20 Kč / ks) a vydat se na 4,5 km dlouhou trasu, která Vás dovede až na vrchol Zvičiny. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude Váš!  Hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí. Více informací zde.

AKTIVITY PRO DĚTI

V blízkém okolí hotelu se nachází 3 zábavně-naučné stezky pro děti podle věkových kategorií. Po celém areálu jsou rozmístěny nejrůznější herní prvky (skluzavka, pískoviště, prolézačky, …). Když počasí nepřeje, je k dispozici vnitřní dětské hřiště. V naší minifarmě mohou pak děti pozorovat život běžných hospodářských zvířat jako jsou ovce, kozy, husy, poníci a osel.

HOT TUB

Zejména pro (dlouhé) zimní večery jsou tu pro uzavřené skupiny k dispozici naše venkovní dřevěné koupelové sudy HOT-TUB. Pod sudy zatápíme jak jinak než dřevem. Jelikož je k ohřevu vody zapotřebí více času, musí být rezervace (na tel.: +420 499 396 381) provedena alespoň 24 hodin předem. Cena je 750 Kč/sud (max. 3 osoby).

V našich hot tubs je nad vodou barová polička, kam si můžete odložit své nápoje. 😉

ZIMNÍ AKTIVITY

Do Krkonoš je to od nás přibližně 35 km. Ale i v podhůří Krkonoš se dá zažít skvělá zima! Takřka od dveří hotelu lze vyrazit na sjezdovku s vlekem vhodnou pro začátečníky. Ve vybraných termínech (či po domluvě) zajišťujeme také služby lyžařského instruktora. Přibližně 1 km od hotelu se nachází 400 m dlouhá modrá sjezdovka „Severka“. Pro běžkaře jsou tu upravované trasy okolo Zvičiny. Vždy však záleží na aktuálních sněhových podmínkách. Veškeré vybavení (lyže, snowboardy, běžky) Vám rádi zapůjčíme.

Kromě tohoto výčtu aktivit Vám v našem informačním centru poskytneme řadu informací o regionu a doporučíme zajímavé TIPY NA VÝLETY (např. Safari Park Dvůr Králové nad Labem, pohádková přehrada Les Království, hrad Pecka, hospital Kuks). Příznivce GEOCASHINGU jistě potěší existence několika „kešek“ v okolí hotelu.

Zde najdete komplexní ceník půjčovny sportovního vybavení a poskytovaných služeb.